Egyre inkább téma a nemzetközi sajtóban a Barcelona brazil szélsőjének, Malcomnak a helyzete. A játékos az eddigi mérkőzéseken összesen 363 percet kapott, ami rendkívül kevés, akkor pedig még inkább durva a kép, ha hozzátesszük, Malcom a csapat legdrágább nyári szerzeménye.
A Barcelona nagy reményekkel igazolta le a Bordeaux rendkívül tehetséges brazil szélsőjét, Malcomot a nyáron, az utolsó pillanatban elhappolva őt az AS Roma elől. Malcom a Barcelonát választotta az olaszokkal szemben, számításai azonban nagyon nem jöttek be, ezt a következtetést mindenképpen le lehet vonni így fél év távlatából.
A játékos nagyon ritkán kap csak lehetőséget, akkor is főként egy-egy nagyon felforgatott csapatban kell helytállnia, ezen kívül természetesen a nyomás sem éppen kicsi a játékoson, mondhatjuk tehát, hogy Malcom rendkívül nehéz helyzetbe került a Barçában.
A tegnapi napon a klub ügyeiben jól értesült, Gerard Romero (RAC1) hozta le a hírt, miszerint Ernesto Valverde közölte Malcommal, nem számíthat a tavasszal sem több lehetőségre, így inkább a távozást tanácsolta neki.
A hírt megerősíti az is, hogy Malcom sem a hétvégi bajnoki, sem a mai kupamérkőzés keretébe sem került be.
Több csapat is érdeklődik iránta
Mielőtt a Barcelonához szerződött volna, Malcomot több nagy csapat is környékezte, köztük volt az AS Roma, az Arsenal, a kínai Guangzhou Evergrande, illetőleg a Tottenham is. A Spurs, Harry Kane és Son távolléte miatt a hírek szerint jelenleg is érdeklődik a brazil szélső iránt.
Sajtóhírek szerint a két klub már meg is kezdte a tárgyalásokat egymással, és egy kölcsön + nyári kötelező vásárlási opció is elképzelhető akár.