A Barcelona ügyeiben jól értesült katalán rádió szerint az Ajax jövőre sem fogja a Barcelona dolgát megkönnyíteni, ami Frenkie de Jong-ot illeti. Emellett a rádió részleteket is közölt a nyári de Jong-üggyel kapcsolatban, amelyek egyelőre nem voltak ismertek.
Keménynek ígérkeznek a tárgyalások Frenkie de Jong-ért. A katalánok szerint a Barcelona a nyáron 25 és 30 millió euró közötti összeget fizetett volna a holland klubnak a középpályásért, amit az Ajax kategorikusan visszautasított.
Amit azonban nem tudtunk eddig, hogy a Tottenham is ajánlatot tett a játékosért, az ajánlat pedig nagyjából a duplája volt a katalánokénak. Az angol klub ugyanis 50 millió eurót sem sajnált volna de Jong-ért, ám ezt az ajánlatot is elutasította az Ajax.
A holland klub nagyjából 75 millió eurót vár a középpályásért, minden bizonnyal a hatalmas érdeklődés miatt, illetve azért, mert tisztában vannak a játékosban rejlő potenciállal. Az Ajax sportigazgatója, Marc Overmars is nyilatkozott ezzel kapcsolatban a holland ‘Voetbalzone’ nevű internetes oldalnak.
A Barcelona ajánlata egyszerűen nem tükrözte de Jong kvalitásait. Minden bizonnyal a télen ismét próbálkozni fognak, de ebben az időszakban nem fogunk játékost eladni.
A katalán ‘Mundo Deportivo’ sportnapilap szerint, a Barcelona megfigyelői a holland válogatott legutóbbi két mérkőzésén is ott voltak, amelyek után még inkább egyértelműsödött a klubnál, hogy a játékost nem szabad elengedni más klubhoz, mindenképpen meg kell szerezni. De Jong a Peru elleni meccsen egy félidőt kapott, míg a franciák ellen végig a pályán lehetett, előbbi volt egyébként a játékos debütáló mérkőzése a felnőtt válogatottban.
Összességében jól látható, hogy nagyon nehéz lesz a fiatal holland leigazolása, jó kapcsolat ide, jó kapcsolat oda.