Két vesztes BL-csoportmeccs után szerdán este nem volt kisebb a tét a Barcelona számára, miszerint ha nem nyerünk, már-már kilátástalanná válik a helyzetünk, már ami a csoportból való továbbjutást illeti. Szerencsére a 3 pontot sikerült behúzni Gerard Piqué góljával, más pozitívumot viszont keresve sem tudunk elmondani a meccsről. Értékelés!
A Barcelona továbbra sem számíthatott Araújo, Pedri, Dembélé és Braithwaite játékára, a helyzet pedig tovább nehezedett Eric García eltiltásával, emiatt Ronald Koemannak kissé át kellett szerveznie a védelmet. Fontos megjegyezni, hogy Ansu Fati azért a kispadon kapott helyet, mert az edzői stáb azt szerette volna, hogy a hétvégi Clásicóra 100%-os állapotban legyen. A holland tréner és Mircea Lucescu kezdőcsapata a következő volt:
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Gavi, Busquets, de Jong – Dest, L. de Jong, Memphis.
Dinamo Kijev: Bushchan – Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko – Sydorchuk, Shaparenko – Tsygankov, Buyalskyy, de Pena – Supryaga.

A meccs egy Barcelona-lehetőséggel indult, a 2. percben Jordi Alba beadásából szerezhetett volna gólt Dest, de az amerikai jobbhátvéd a kapu fölé fejelte a labdát. Aztán az ezt követő időszakban tapogatózás folyt a pályán, mi birtokoltuk nagyobb arányban a labdát, de a kijeviek betömörülő védelme ellen nem találtuk az ellenszert. A 18. percben Memphis Depay szabadrúgása után Luuk de Jong fejelt mellé körülbelül a 11-es pont magasságából. Két perccel később szintén Luuk de Jong veszélyeztetett távolról, de próbálkozása ezúttal sem járt sikerrel, Bushchan védeni tudott. Viszont az ukrán kapus nem úszta meg kapott gól nélkül a félidőt, a 36. percben egy szöglet után Jordi Albához került a labda, akinek a beívelésére érkezett tökéletes ütemben Piqué, Geri pedig gólra váltotta a helyzetet, védhetetlen lövés volt. Az első félidőről nagyjából ennyit lehetett elmondani, a vezetést megszereztük, de ennek ellenére sem volt happy minden, és akkor még nem tudtuk, mit hoz a második félidő, ami még ennél is sokkal rosszabbra sikerült.
A szünetben Ronald Koeman kettős cserét eszközölt, nem folytatta tovább Mingueza és Luuk de Jong. Helyükre Coutinho és Ansu Fati érkeztek. Ez annyi átszervezéssel járt, hogy Dest visszament jobbhátvédnek, Coutinho pedig nem meglepő módon a támadásokért volt felelős. A két változtatás után valamelyest felpörgött a játék, az 53. percben Ansu Fati kényelmeskedett el egy nagy helyzetet, háttal a kapusnak próbált valahogy gólt szerezni, pedig ha visszagurít a második hullámban érkezőknek, akkor ajtó-ablak ziccer. De a helyzetek sorát ezzel a momentummal le is zárhattuk többnyire, még az utolsó 20 percre fordulva volt egy lehetősége Coutinhónak, de kaput ez sem talált. Természetesen meccs nem telhetett el Sergi Roberto nélkül, most éppen a 69. percben cserélték be Gavi helyére. Memphis sem játszotta végig mind a 90 percet, az utolsó negyed órára őt Kun Agüero váltotta. A végeredmény már nem változott, szűkös győzelemmel tartotta életben a továbbjutási reményeit a Barcelona, miután a csoport másik mérkőzésén a Bayern 4-0-ra legyőzte a Benficát Lisszabonban. A győzelemnek örülünk, de a többit nagyon gyorsan el kell felejteni.
A mérkőzés legjobbja: Gerard Piqué

A találkozó értékelése:
Az UEFA-nál ugyan Jordi Albát választották meg a meccs legjobbjának, nálam azonban ezt az elismerést Gerard Piqué érdemelte ki leginkább. De haladjunk szépen sorban azokkal, akiknek a játékára nem lehet egy rossz szavunk sem. Ha már Jordi Alba, vitathatatlan, hogy remek meccsen van túl, veszélyesek voltak a felfutásai a bal oldalon, beadásai is rendre veszélyesek voltak. Apró szépséghiba, hogy a sérült bokával fejezte be a találkozót, érthetetlen számomra, miért nem lehetett behozni Baldét helyette.
Piqué szinte tökéletes teljesítményt tudott felmutatni ezen az estén. Támadásban és védekezésben is ott volt a szeren, és hát ne felejtsük el, hogy ő szerezte a győztes gólunkat, ami egyben az első gól volt ebben a Bajnokok Ligája kiírásban, amit a Barcelona szerzett. Folytassuk a sort Lenglet-vel, aki szerintem a csapat talán leggyengébb láncszeme (Luukkal együtt), de most ÖNMAGÁHOZ képest egy jó meccsen van túl, de a szokásos tizit majdnem összehozta, de csak majdnem… A középpályáról egyedül Busquetset tudnám kiemelni, nagyon jól irányította a csapatot, jól mozgott, ezt a játékot elfogadnánk a Clásicón is. Most pedig jöjjenek azok, akik alulteljesítettek.

Ki más lehetne rajta ezen a „listán”, mint Luuk de Jong. Elképesztő, hogy ez az ember a Barcelonában ilyen sok lehetőséget tud kapni, a Sevillában sem volt már valami kimagasló, de ott még néha-néha meg tudott villanni, de amit itt művel, az mindennek a legalja. Braithwaite hozzá képest Ronaldinho-i magasságokban van. Gavi is egy gyengébb meccsén van túl, eléggé beleszürkült a mezőnybe, talán nem kellene még minden meccsen kezdőbe nevezni, hogy kicsit regenerálódni is tudjon. Ansu Fati sem lehet büszke a szerda esti mutatványára, most is közel járt a gólszerzéshez, de a jobbnál is jobb helyzetet keresett, ezt nem szabad soha. Kb. 1 órával a lefújás után aláírta 2027-ig szóló szerződését, biztos lehetünk benne, hogy rengeteg szép pillanatot fog majd okozni nekünk. A többiek javarészt átlagosak voltak.
Vezetőedző:
Ronald Koeman: Alapvetően én nem láttam akkora problémát Fati padoztatásában, viszont Lenglet és Luuk de Jong kezdőbe nevezése kiverte nálam a biztosítékot. De sajnos ami a nagyobb baj, hogy a taktika most sem volt sehol, és nem igazán látszott, mit is akarunk játszani. De a győzelem legalább megvan.

Végszó:
Sikerült győzelemmel hangolni a vasárnap délutáni Clásicóra, ez mindenképpen egy pozitív előjel. Ugyan ott nem mi számítunk majd az esélyesnek, de klasszikusról lévén szó, ott bármi megtörténhet. Előre a 3 pontért!
Visca el Barça!
Catalunya triomfant!