Tegnap este 2-0 arányú győzelemmel zárta a városi derbit az FC Barcelona együttese. A gólokat Leo Messi szerezte, s ezzel egy újabb lépéssel kerültünk közelebb a címvédés felé. Az alábbiakban a főszereplők véleményét olvashatjátok!
Sergio Busquets:
Az Espanyol rendesen megnehezítette a dolgunkat, sok energiánkat elvette. Az egész meccset uraltuk ugyan, de az első félidőben nem találtuk meg a rést a falukon. A végén azonban megérdemelten ünnepelhettük a három pontot.
Az Espanyol teljesen csak a védekezésre koncentrált, de a legfontosabb, hogy mindhárom pontot sikerült megszereznünk.
Tisztában vagyunk azzal, hogy mit akar Leo. Azt szereti, ha mindannyian mellette állunk, mert akkor nagyobb tere van a gólszerzéshez.
A szezon legizgalmasabb szakasza jön, s mindegyik sorozatban versenyben vagyunk. A Ligában ugyan komoly előnyünk van az üldözőkkel szemben, de ennek ellenére addig kell maximálisan koncentrálnunk, amíg matematikailag be nem biztosítjuk a címet.
Malcom Oliveira:
Ez egy nagyon jó nap volt. Minden pont, amit megszerzünk, közelebb visz minket a bajnoki cím megnyeréséhez.
Jelenlegi helyzetemet a teljes nyugodtság jellemzi. Mindent elkövetek azért, hogy bizonyítsam a trénernek, hogy bármikor kész vagyok a játékra.
Beszéltem-e Valverdével? Nekem nem ez a dolgom, hanem, hogy teljes erővel dolgozzak és eddzek.
A jövőm? A Barcelonában akarok maradni, és a csapat többi tagjával tovább írni a Barça fantasztikus történelmét.
Ernesto Valverde:
Ez egy rendkívül nehéz mérkőzés volt, mivel az ellenfél ma nagyon védekező taktikával lépett pályára. Épp ezért nagyon fontos 3 pontot szereztünk.
Nagyon kevés helyünk volt a gólhelyzetek kialakítására, de szerencsére van egy Leo Messink. Minden csapat számára könnyebbség, ha ő a pályán van.
Biztosak voltunk abban, hogy Messi bármelyik pillanatban képes eldönteni a meccset. Az ő jelenléte számunkra komoly előnyt jelent a riválisainkkal szemben.
Messi első gólja? Amikor a labda átszállt a sorfal felett, én már biztos voltam abban, hogy a hálóban köt ki.
Az Espanyol igyekezett megnehezíteni a játékunkat, de végül pont nélkül távozott. Türelmesek voltunk, így sikerrel jártunk.
Coutinho a szélen kezdett, de mivel az ellenfél középen tömörült, ezért bevittük őt is középre, hogy megbontsa az Espanyol falát, míg a szélre Malcomot vittem be, akinek így nagyobb helye maradt.
Sokak szerint, már zsebben a Liga. Én is látom, hogy mi történik a többi csapat eredményei terén. Mindenki azt gondolja, hogy a Barcelona már megnyerte a bajnoki címet, de ne feledje senki, hogy mi történt pár évvel ezelőtt, amikor majdnem trófea nélkül maradtunk, mert négy forduló alatt 10 pontot vesztettünk. Szóval, folytatni kell ugyanebben a ritmusban, pontveszteség nélkül, nehogy a pár évvel ezelőtti helyzet megismétlődhessen.
Elégedett vagyok Malcom teljesítményével, és azzal az elszántsággal, ahogy a játékperceit kihasználja. A következő meccseken nagy szükségünk lesz rá, és számítok a játékára.
Lenglet? Tökéletes szezont produkál. Nagyon magas szinten játszik, és ezt örömmel látjuk.
Új kihívások állnak még előttünk, többek között a Bajnokok Ligája. Megpróbálunk minél tovább jutni ott is.
Messi ugyanazon a szinten játszik a Barçában és a válogatottban is. Olyan játékos, aki mindenhol a legmagasabb szintet képviseli.
Ivan Rakitić:
Továbbra is szeretnék minden meccset élvezni és a legjobbamat nyújtani a pályán. Örömmel tölt el, hogy a csapattársaim gratuláltak nekem a meccs után, ez az egyetlen dolog, ami érdekel. Amennyiben a klub elégedett a játékommal, természetesen beszélni fogunk a hosszabbításomról. Nagyon boldog vagyok a Barcelonában, s remélem, hogy még sok évig itt leszek.
Tisztában voltunk vele, hogy az Espanyol szeretett volna nyerni a derbin, ami teljesen normális. Támadtunk, s vártunk a megfelelő pillanatra, mert tudtuk, hogy el fog jönni. Nagyszerű meccset játszottunk és örülünk a végeredménynek.