A múlt hét végén Jordi Mestre, az FC Barcelona alelnöke egy hosszabb interjút adott a ‘Mundo Deportivónak’, amelyben beszélt a francia játékos körüli herce-hurcáról, az átigazolási időszakról, a Roma elleni kiesésről, Pogbáról, Rabiot-ról, és sok érdekes dologról még.
– Hogyan értékelné a Klub érzéseit a tavalyi idény lezárulása után?
Nagyon jól. A tavalyi idényt végignézve, úgy gondolom, hogy az megerősített minket abban az elgondolásban, hogy a Liga megnyerése jelentette a csúcsot, megelőzve egy Bajnokok Ligája- vagy egy Európa Liga-sikert. Emellett nagyon jól sikerült a Sevilla elleni kupadöntő is, ahol szép játékkal nyertünk. Az egyetlen negatívuma a szezonnak a Roma elleni kapituláció volt. Idény közben is jól erősítettünk, és Dembélé vagy Coutinho sem kiegészítő embernek jött, hiszen az első perctől az első csapat alapemberének számítanak.
– Továbbra is érdeklődnek Paul Pogba iránt?
Nem beszélünk olyan játékosról, aki nem a mi csapatunk tagja. A médiában azt olvasom, hogy Pogba boldogtalan a Manchester United csapatánál, és az ügynöke, Mino Raiola erőteljesen lépett fel, amikor az eladását kérvényezte. De nem olvastam olyan híreket, hogy azt akarja, hogy a Barçához írjon alá. Természetesen, mindenki számára egyértelmű, hogy Pogba vitathatatlan minőséget képvisel.
– Rabiot esetében nyilvános volt, hogy Segura és Abidal Párizsban járt az ügyében.
Ha Párizsban jártunk, az azért volt, mert érdekelte a a csapat technikai elképzelése, de soha nem mondhatunk olyat addig, amíg egy igazolás megtörténik, hogy a mi játékosunk és kifizettük az árát.
– Arturo Vidal maga ajánlkozott vagy a Klub kereste meg?
Minden olyan pozícióra, amelyet szerettünk volna megerősíteni, több alternatívával számoltunk, ha az egyik kiszemelt nem érkezik, akkor legyen egy B-opciónk. Arturo pedig csukott szemekkel jönni akart. Amikor láttuk, hogy Paulinho el fog menni, akkor megkerestük, és ő örült az érdeklődésünknek. Egyes játékosok csak úgy akarnak jönni, ha a kezdőtagságukat garantáljuk, más játékosok egyből mondanak igent, boldogan. Vidal a második csoportba tartozik, ő a címekért jött, s azért, mert együtt játszhat így Messivel.
– Messi nemrég azt mondta, hogy ebben az évben eljött az ideje, hogy megnyerje a csapat a BL-t. Egyetért vele?
Egyetértek vele. Ha minden jól megy az idén, akkor minden esélyünk megvan a Bajnokok Ligájára, mivel a keret minősége alkalmas rá.
– Előnyösebb egy kemény csoport, vagy inkább könnyebb beosztást szerettek volna?
Ha arra törekszünk, hogy megnyerjük a Bajnokok Ligáját, akkor erős ellenfelekkel kell játszanunk. Nem félünk. A csoport előnye, hogy nem kell nagy messzeségbe utaznunk. Emellett pedig a Tottenham, a PSV és az Inter is vonzó lehet a szurkolóink számára, mivel jól megközelíthetőek.
– Hányszor nézte vissza a római csődöt?
Egyszer se, hiszen ott voltam, és nem kell megnéznem, hogy újra átéljem azt.
– Mi történt azon a mérkőzésen?
Ez a kérdés az edzőket érinti, de számomra és az elnök számára is ez volt az egyik legnagyobb csalódás, amit a nyolc évünk alatt itt tapasztaltunk. Főleg az első meccs 4-1-es győzelme után.
– Sikerült tisztázni a dolgokat Piquével a ‘Griezmann-videót’ illetően?
Hisszük, hogy a piszkos ruhákat otthon mossák ki, és nem teregetik ki. Ez egy olyan kifejezés, ami erre a helyzetre is értendő. Ha van valami, amiről beszélni akarunk, azt a Klubon belül oldjuk meg, legyen szó bármely játékosunkról is.
– Griezmann döntése vagy Piqué részvétele a videóban volt fájdalmasabb önöknek?
Vannak játékosok, akik nem akarnak a Barçába jönni, mert úgy gondolják, hogy nem fognak játszani, mert más előttük van, vagy gazdasági eltérések miatt. Griezmann nem akart jönni, tiszteletben kell tartani a döntését, és elfogadni azt. Piqué részvétele a videóban a dolog másik része, aki csak kiegészítő aktus volt a történetben, amely erős kontextusban állt azzal az erős érdeklődéssel, amit Griezmann iránt tápláltunk.
– Griezmann vagy a környezete adott magyarázatot a Barcelonának?
Közvetlenül velem senki se beszélt közülük, de tudom, hogy próbálták felvenni a kapcsolatot a klubhoz tartozó emberekkel.
– Amikor kiderült, hogy Griezmann nem érkezik, volt egy másik jelöltjük? Vagy ekkor fordultak Malcom felé?
Sokszor olvasni, hogy ez vagy az a Klub kiszemeltje, de legtöbbször ez nem így van. Az igazolások célja, hogy erősödjön a csapat. Griezmann nem helyettesíteni jött volna valakit, hanem a csapatot kiegészíteni, erősíteni. De nem jött. Ez egy piac adta lehetőség volt, ami nem jött össze, de nem csináltunk belőle drámát. Bele volt kalkulálva, hogy ez a labdarúgás üzleti részét képező dolog. Egyébként szeretném hangsúlyozni, hogy nálunk alacsonyabbak a felmondási záradékok, mivel Spanyolországban és a többi klubban olyan magasak ezek az összegek, hogy a legtöbb játékos mindent megpróbál annak érdekében, hogy csökkentse ezt az összeget, míg a klubok maximalizálni akarják ezt az értéket. Más országokban, ahol nincsenek ilyenek, nem engedhetik meg, hogy kérjenek, ők egyszerűen nem válaszolnak a megkeresésedre. Vannak játékosok, akik megpróbálják kikényszeríteni a távozást, de nem is mindig érik el a céljukat.
– Mit gondol, játszani fog a Barça egy bajnoki meccset az USA-ban?
Alapos magyarázatot kaptunk a Ligától, de semmit sem írtunk alá! Ha a La Liga egy olyan ajánlattal áll elő, amely sokkal nagyobb bevételt jelent az első- és másodosztályú csapatok számára, akkor támogatjuk. A Premier League vonzereje erősebb. Vannak angol csapatok, amelyek jóval nagyobb vonzereje van, mint néhány spanyol csapatnak. Az AFE azt mondja, hogy ehhez el kell érni a játékosok egységes támogatását. Másrészt, ha utaznánk, átrepülnénk az óceánt, és a szurkolóink is jönnének velünk, rájuk nem vigyázni, velük nem kell törődni? Ha jól szervezett, ha kellő garanciákat kapunk, s a szurkolóink is, akkor támogatjuk. A Liga legyen erős, vonzó mérkőzésekkel, mert ha nem, az káros mindenkinek. Dél-Afrikában megkaptunk minden garanciát, így elmentünk, és ugyanez igaz a nyári túráinkra is. Ott minden le van mindig tisztázva, de ha emögött nincs biztos fedezet és gazdasági háttér, aki garantálja a szerződésben foglaltakat, akkor nem áll módunkban támogatni.